Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co se mi LÍBÍ-NELÍBÍ na rybách (anketa všech názorů)

Zde můžete napsat svůj názor k lovu ryb , čistotě kolem rybníka , chování kolegů rybářů , organizační věci kolem rybářských závodů, a vše co Vás trápí.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Vypuštění poldru

Mirek Žampach,10. 8. 2017 11:21

Prosím všechny členy, současné i minulé a všechny spřátelené duše, přijďte dnes do dolní hospody na poradu, co uděláme s poldrem, kde nízký stav vody je již neudržitelný.
Děkuji

Odlov ryb

Mirek Žampach,18. 7. 2017 22:22

Vážení rybáři.
Jistě jste byli v poslední době na poldru. Extrémní sucho způsobilo, že hladina vody neustále klesá a nyní se obáváme, že klesne natolik, že nám všechny ryby v poldru leknou.
Radili jsme se s odborníky z povodí Moravy a z Pohořelic a ti nám vysvětlili, že nemáme jinou šanci bez velkých ztrát, než ryby vylovit "na prut".
Proto se dnes sešel výbor našeho spolku a rozhodl takto:
Od středy od rána do neděle do půlnoci je povolen lov ryb povolenými metodami bez omezení co do velikosti ryb, množství ulovených ryb a lovných časů. Je zakázáno lovit na "krmítka" a prokrmovat ryby. Jinými slovy: běžte na poldr, nachytejte si ryb kolik chcete, žádnou rybu nevracejte do vody, neprokrmujte, nelovte na krmítka. Ryby můžete oproti řádu směňovat a darovat. Jde o to, že při očekávaných teplotách klesne voda a hlavně kyslík v ní natolik, že ryby pravděpodobně uhynou a to je jistě škoda. Prosím, pro statistiku posílejte na číslo 606 761 701 krátkou SMS ve tvaru - 43, 54 57. Pro nás to bude znamenat to,kolik ryb a jakých délek jste vylovili. Za výbor všem rybářům děkuji.
P.S.
Kdo by si chtěl odpracovat brigádu, je potřeba posekat alespoň na plácku u laviček trávu. Odpracovaný čas mi nahlaste.
Za výbor
Mirek Ž.

Pozvánka na závody

Mirek Žampach,9. 6. 2017 14:59

Vážení členové i v současné době nečlenové spolku.
Jak jistě víte, pořádáme v sobotu 17.6. tradiční rybářské závody. Plakáty už visí a od příštího týdne se bude pravidelně hlásit pozvánka i v obecním rozhlase. Teď tedy spíše pár informací pro vás:
Jsou to tradiční závody, takže jsme nic nezměnili a nebude pro vás žádným překvapením, že sraz pomocníků bude v sobotu v 6 hodin ráno na poldru, v 6.30 hod bude registrace závodníků a přibližně v 7 hod vše vypukne. Na občerstvení bude pivko, nealko, káva, Cola, Tonic, víno apod, z jídla budeme v udírně ohřívat "cigáro". Po celé dopoledne budeme prodávat tombolu. V poledne ukončíme závody, vyhodnotíme, vyhlásíme a odměníme vítěze a kolem 14.hodiny bude tombola. No a potom volná zábava. Tedy jak říkám, žádné překvápko.
Opět spoléháme na solidaritu a tudíž mimo cen do tomboly, které jsme koupili za spolek, doufáme i ve štědré dary našich členů, jak bylo vždy dobrým zvykem. Dary shromažďuje Vítek Zachoval.
Za všechny organizátory se těším, že přijdete, protože to je v prvé řadě NAŠE akce, tedy akce rybářů.
P.S.
Pokud byste si někdo udělal čas, je potřeba "dočistit" od trávy spodní plochu. Práce ta hodinku pro jednoho šikovného.

Vodnatelka v poldru

Mirek Žampach,31. 5. 2017 22:27

Bohužel se u kaprů na našem Poldru objevila rybí nemoc - vodnatelka. Dnes jsme aplikovali 1.léčbu antibiotiky RUPIN Special GRN. Lék byl podán dnes 31.5., dále bude podáván 3.6. a 6.6. formou granulí. Dle přiloženého letáku se NEPORUČUJE konzumovat ryby 18 dnů po poslední aplikaci, tedy až do 24.6.2017. Proto doporučuji, každý ve svém zájmu, dodržujte do 24.6. pravidlo chyť a pusť.

Kontrola poldru

Mirek Žampach,16. 2. 2017 19:52

Rybáři, chtěl bych vás požádat, hlavně porybné a další dobrovolníky, abyste zintenzivnili návštěvy poldru teď, v období, kdy začíná tání ledu. Bohužel musíme předpokládat díky tuhé a dlouhé zimě zvýšené úmrtí ryb a pokud si nechceme otrávit vodu, musí každý pomoct při likvidaci zdechlin.
Díky.