Jdi na obsah Jdi na menu
 


21. 6. 2010

Rybářské závody 2010

V sobotu 19. června 2010 se uskutečnily tradiční rybářské závody na Poldru II ve Vážanech nad Litavou. Počasí se po prvním ranním dešti umoudřilo a vydrželo pěkné po celý den. Závodů se zúčastnilo 33 rybářů z toho dvě ženy. Losování proběhlo v 6:30 a oficiální zahájení v 7:00 hodin. Rozhodčí pravého břehu byl pan Ing. Seifert a levého břehu pan Palas. Jídlo a pití bylo připraveno již od brzkého rána. Ve stánku obsluhovali pan Lopatka, paní Kamarádová a pan Píše st.. V nabídce bylo k pití: pivo, kofola, káva, čaj i nějaký alkohol. K jídlu: uzená cigára a později sekaná a kořeněný bok. Postupně přicházeli návštěvníci a rodinní příslušníci povzbuzovat své favority. Chytalo se do 11:00 hodin. Bylo uloveno 11 kaprů a 1 karas. Je to docela málo ryb, a to hlavně z důvodu přívalových dešťů, které způsobily naplavení živočišné potravy z polí a zakalení vody.

Vyhodnocení závodníků bylo v 11:30 a výsledky byly následující:

Nejlepší rybář:

1. Macháč Zbyněk st. – 100 cm

2. Čermák Jaromír – 75 cm

3. Hložek Oldřich st. – 54 cm                                                                                      

 

4. Zitta Evžen a Vyroubal Lukáš – 50 cm

5. Fuxa Roman – 49 cm

6. Slezák Michal a Zitta Milan – 47 cm

7. Hégr Miroslav – 46 cm

8. Moškvan Miroslav – 45 cm

Největší chycená ryba:

Macháč Zbyněk st. a Hložek Oldřich st. – 54 cm

Nejlepší rybář senior:

Moškvan Miroslav – 45 cm

Nejlepší rybářka:

Svobodová Květa a Ficková Hanička

 

Ve 12 hodin začala bohatá tombola, kterou vtipně uváděl pan Ing. Seifert. Cen bylo hodně, tak se losování protáhlo do odpoledních hodin. Velké díky patří všem, kteří věnovali nejen ceny do tomboly, ale i ceny pro umístěné závodníky.

Zábava probíhala dále a někteří vytrvalci vydrželi až do pozdních večerních hodin. Děkujeme všem, kteří se zasloužili o hladký průběh závodů a budeme se těšit na rybářské závody 2011.

 

Náhledy fotografií ze složky RYBÁŘSKÉ ZÁVODY 19.06.2010