Jdi na obsah Jdi na menu
 


Oprava Poldru 2 zpevnění břehu jaro 2017

12. 4. 2017

 

Oprava Poldru

 

Vážení členové rybářského spolku.

Jistě jste si při svých procházkách k Poldru všimli, že letošní zima dala rybníku dost zabrat. Rybám ne, nebo alespoň zatím neregistrujeme žádné úhyny. Zabrat dala břehům. Tady se projevilo působení ledu a vln.

Nejhorší byla situace u stavidla, kde vpravo i vlevo od betonu zmizela hlína do šířky asi 2. metrů a do hráze asi 1,5 metru. Stejně tak naproti, tedy břeh u pole byl podemletý místy až 50 cm a každou chvíli se tam zřítila zemina do vody a vytvářela zářezy do svahu. Letos se také poprvé eroze projevila i na rovině u ohniště, kde pořádáme závody. Původní břeh, kde ještě zůstaly trsy rákosu, byl až metr daleko od současného břehu.

Proto jsme svolali širší skupinu aktivních členů spolku a dohodli jsme se, že se pokusíme devastaci zastavit a břehy opravit. Nakoupili jsme přes 60 tun kameniva z lomu v Lulči a nechali jej rozsypat na několik hromad okolo rybníka. Za pomoci malého bagru pak náš člen během tří dnů kamenivo rozvezl, nasypal k okrajům a přitlačil lžící pod podemleté břehy. Myslím si, že se záměr podařil a teď již vypadají břehy mnohem „zdravěji“.

 

Rybáři, jak asi víte, včera byla vložena do Poldru také kapří násada. Do pátku 14.dubna včetně dáme rybám všichni klid a budeme dodržovat zákaz lovu. Díky „novým“ kamenným břehům je ale také potřeba naučit se opatrněji vytahovat ulovené ryby z vody tak, abychom je zbytečně neodřeli. Toto je na svědomí a slušnosti každého z nás, rybářů.

 

Na závěr ještě jedno upozornění – dle schválených pravidel na výroční rybářské schůzi připomínám, že do 30.dubna si mohou členové zakoupit povolenky pro rok 2017. Neodebrané povolenky budou nabídnuty od 1.5.2017 dalším zájemcům.

 

Zprávu zapsal pokladník spolku

Mirek Žampach

 

 

Náhledy fotografií ze složky Oprava Poldru 2 zpevnění břehu jaro 2017